• FiDi vakarinės paieška

    Taigi, FiDi veikla intensyvėja visais frontais. Ir čia bus vakarinės dalies frontas. Kadangi mes taip nusprendėme, kad vienas svarbiausių punktų šioje FiDi dalyje yra vieta vakarinei, liaudiškai vadinama „plotu“, tai pirmiausia buvo kibta į darbus šioje srityje. Apskambinta daugybė vietų ir pasirinkom kelis adresus, į kuriuos netgi ir nuvažiavom. Pirmiausia buvom „taksi parke“. Pliusai: įspūdis visai neblogas, atmosfera pogrindinė, minusai: naujininkai (reikės snaiperių apsaugas, kas atsiremia į papildomas išlaidas), nuoma kainuoja, visur tepa dažai (šis trūkumas buvo svarstomas ir kaip galimas pliusas)

    Tuomet viena ankstyvą penktadienio rytą apsiginklavę fotoaparatu iškeliavome apžiūrėti dar dviejų galimų vietų. Variantas nr 1. Užupyje esanti turbūt skaitiklių gamykla. Buvusi gamykla. O dabar laužynas. Didelis laužynas. Bet koks jausmas ten įėjus! Į viena pastatą įeini – tepalai, kitur radom šaltkalvių barą! Ir visur trupančios sienos, varvančios lubos, apsnerkštos grindys. Nuostabu!

    O dar ir draugas didokas pasitiko.

    Pliusai – visur daug vietos fantazijai, palyginus neblogas privažiavimas, greičiausiai nemokamai. Minusai: pikti kaimynai, mėgstantys ir policiją iškviest, trupančios lubos, krentančios plytos, atviri šuliniai, atjungta elektra ir panašios smulkmenos.

    Jau minėta, bet nenufotografuota Lietuvos kino studija, dar vadinama Saulėtekio studija. Nuotraukoje matomi angarai kaip ir būtų mums skirtieji. Fone matosi policininkų bendrabučiai (va ir apsauga prie vietos). Taip pat daugybė įvairių dekoracijų (Vilius su Tomu apžiūrėjo, išbandė, sakė tiks). Pliusai: dekoracijos, puikūs angarai, nemokamai. Minusas: neleidžiama prekiauti alumi

    Ir vienas netikėtas pasiūlymas: jau kažkada naudoti FiDi vakarinei Profsajungų rūmai. Vienas didelis holas, viena didelė salė ir viena vieta Mateliui-policininkui. Pliusai ir minusai dar neišnagrinėti. Bet praėjusiom FiDi turbūt kvepia.

  • Fuksų kino teatras

    O čia pristatomas per FiDi veteranų pirtį pirmą kartą parodytas Fuksų kino filmas.

    Famas Films Studio pristato:

    “Randant Fizikus”

    Pirma dalis

    Antra dalis

  • Akis į akį su bulve arba 101-asis bulvės pritaikymo būdas

    Ir kas gi nežino vienos iš labiausiai lietuvių mylimų daržovių – bulvių? Kas jau kas, tačiau tūlas studentas daugiau iš jokio kito valgomo produkto neišspaus daugiau skirtingu patiekalų: bulvės virtos, bulvės keptos, bulvės trintos… O gal ir marinuotos ar žalios?? Na, šiaip ar taip, nebūtų fizikas  studentas, kuris nesugalvotų, kaip dar galima panaudoti šią skrandžio užpildymo priemonę. Jums reikės:

    1. Vamzdžio (priklausomai nuo bulvės skersmens, todėl pirma patartina išsimatuoti turimų bulvių skersmenis, suvesti į excelio lentelę (o dar geriau -  į Originą), o vėliau suvidurkinti, surasti matavimo ir skaičiavimo paklaidas ir padaryti išvadas, kokio skersmens vamzdis yra tinkamiausias). Ilgis, priklausomai nuo skersmens, turi būti estetiškas.

    2. Dviejų rankenų. Iš bėdos tam tiks ir maždaug 10 kartų mažesnio skersmens vamzdukai (pastaba: jie turi būti apimami rankomis, taigi mastelis -  1:10, gali būti pakeistas, naudojantis konstruotojo sveiku protu).

    3. Taikiklio. Rekomenduojama optinis, bet tinka ir paprastas.

    4. Daug oro, su dideliu slėgiu lekiančio iš kaip galima storesnės žarnos (pavyzdį galite rasti Avižieniuose) arba labai labai smarkiai pūsti.

    5. Mygtuko/gaiduko (čia turi būti atsižvelgta į darbų ir aplinkinių būtybių saugos reikalavimus, taigi rekomenduojamas ir priešlaikinio iššovimo saugiklis).

    6. Kokių nors krūtų vožtuvų, krūvos laidų ir dar šio bei to, ko visai netikėtai gali prireikti, tačiau dėl laiko ir vietos trūkumo į aprašymą neįtrauksime…

    7. Daug diskusijų, nesutarimų, nuo kurio galo pradėti lipdymus, bandymų, tinkamo poligono.

    Taigi viską sudedame į krūvą, gerai pakratome, pataisome ne ten sulipusias detales, ir štai jums naujos kartos POTATOEGUN X41 (tariasi [poteito gun‘as], liet. Bulvių šaudyklė). Įkišame bulvę į vamzdį kuo giliau, nusitaikome į varną kuo taikliau ir šauname. Nors pataikymo galimybė ir nėra didelė, kelnės iš laimės ar iš baimės pilnos gali būti tiek varnai, tiek šovėjui.

    Upgreidai, lietuviškai -  tiuningas:

    1. Lazerinis taikiklis
    2. Griovelis iš vamzdžio vidinės pusės (kad būtų lengviau nuspėti bulvės skridimo trajektoriją)
    3. Kombinuotai sujungti keli vamzdžiai
      debilizmas2
      (c Matelaizeris)

    Laboratoriniai bandymai, atliekami šiuo prietaisu:

    1. Atatrankos jėgos tyrimas. Sukišti kuo daugiau bulvių į vamzdį ir stebėti, kas toliau: bulvės ar šaunantysis nulėks sava kryptimi.

    2. Išbandant šovėjo akies taiklumą ir bulvės lėkimo greitį, galima bandyti šauti į praskrendančius objektus: lėktuvus, NSO ir pan.

    3.Ieškant įvairių bulvės iššovimo ir lėkimo parametrų, galima šauti vertikaliai aukštyn arba kampu į horizontą.

    4. Nuožulniu kampu šaunant į tarką, atsiranda galimybė greitai ir pigiai pasigaminti tarkuotų blynų pietums.

    O viso šio konstravimo, gaminimo ir varnų gąsdinimo tikslas -  Didžiulis poligonas FIDI 41 metu prie VU FF: kas išmuš daugiau EF langų?

    photo6